Praktyczny wymiar eleganckiej architektury

W tej koncepcji domu parterowego postawiono na połączenie praktycznych potrzeb mieszkalnych ze swobodnym wypoczynkiem na przestronnym, frontalnym tarasie lub ogrodowym patio. Budynek został zaprojektowany na podstawie w kształcie litery L. Najbardziej wysunięty w kierunku ulicy jest garaż na jeden samochód. W środku przewidziano trzy pomieszczenia: centralny salon na planie prostokąta z wydzieloną łazienką, a także dwie sypialnie, które można zagospodarować zgodnie z indywidualnymi potrzebami domowników.

Za przejaw aranżacyjnej odwagi można uznać sposób zaprojektowania dużego tarasu. Elewacja wykorzystuje przede wszystkim drewniane płyty i elementy w jasnym odcieniu, które uzupełniają białe fragmenty ścian, ale kontrują czarne drzwi, bramę garażową, okna oraz kolumny wraz z dachem.

Od razu rzuca się w oczy spójność z naturalnym otoczeniem. Jedna kondygnacja i szerokie okna pozwalają na dosłowne zespolenie się z zielenią ogrodu. Niniejsza wizualizacja 3D przewiduje nowoczesną aranżację przestrzeni dookoła budynku, z takimi elementami jak parasol, meble ogrodowe, lampy solarne, drewniane płyty zamiast tradycyjnej kostki czy minimalistyczna ławka w tym samym stylu co elewacja.

Koncepcja domu udowadnia, że budynek mieszkalny nie musi mieć bardzo dużych wymiarów. Dla osób ceniących sobie praktyczne podejście do życia tak nowoczesny, energooszczędny i stylowy obiekt w zupełności wystarczy do prowadzenia spokojnej egzystencji w samodzielnie ustalonym rytmie.

Najnowsze realizacje

koncepcji domu

Praktyczny wymiar eleganckiej architektury

wizualizacja sypialni

Wizualizacja sypialni z prywatną, przeszkloną łazienką

wizualizacje domu w modernistycznym stylu

Luksusowy dom w modernistycznym stylu