Salon, w którym chcesz spędzać czas

W czasach, kiedy minimalistyczne trendy zdają się dominować w myśleniu o architekturze wnętrz, nie można zapominać o projektach, których ponadczasowo elegancki charakter zawsze znajdzie zainteresowanych. Prezentowana wizualizacja salonu obejmuje wszystkie niezbędne elementy stylowego salonu – od klasycznie jasnych ścian, po wyraziste meble i dodatki.

W centralnej części wnętrza, na wysuniętej części ściany, znajduje się stylizowany na antyk, bogato zdobiony kominek. Nad nim można powiesić obraz i spójnie uzupełnić przestrzeń kompozycją świeczników o nieregularnym kształcie. Po obu stronach kominka widać wnęki zagospodarowane przestronnymi, prostymi półkami ciemnych regałów.

Na środku pomieszczenia ustawiono dwie ciemnomiodowe, pikowane, masywne kanapy. Pomiędzy nimi stosunkowo niewielki stolik, który według uznania można zamienić na nieco większą ławę. Ciekawymi dodatkami są proste, modernistyczne, okrągłe stoliki z dużymi lampami w klimatach retro. W tak zaprojektowanym pomieszczeniu chce się spędzać jak najwięcej czasu.

Studyjna lampa w głębi pomieszczenia na pierwszy rzut oka wydaje się wyjęta z jeszcze innej epoki, ale to właśnie dowód na eklektyczny charakter wysmakowanej aranżacji. Kinkiety i żyrandol uzupełniają oświetlenie, dzięki czemu można dowolnie ustawiać wiązkę w zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć. Jasne panele podkreślają wyrazisty charakter poszczególnych mebli. Ten projekt jest prawdziwym hołdem dla klasyki aranżacji wnętrz.

Najnowsze realizacje

koncepcji loftu

Współczesne rozwiązania w dawnym pomieszczeniu

koncepcja salonu

Koncepcja salonu z aneksem kuchennym i jadalnią

koncepcji domu

Praktyczny wymiar eleganckiej architektury