Kuchnia pełna drewna w minimalistycznej odsłonie

Koncepcje zagospodarowania kuchni w domu lub mieszkaniu nie zawsze zaskakują ekstrawagancją. Za dowód może posłużyć projekt wnętrza, w którym połączono klasyczną elegancję z nowoczesnym minimalizmem, główny nacisk stawiając na optymalne wykorzystanie przestrzeni i dobór najwyższej jakości mebli oraz urządzeń.

Oryginalny odcień drewna podkreślono brakiem jakichkolwiek przeszkleń czy dodatków, również klamek czy uchwytów. Jednolita powierzchnia znakomicie uzupełnia się z nieprzejrzyście czarnym blatem, z którym płynnie łączy się pomimo nieregularnego, kanciastego planu pomieszczenia.

Niezbędne oświetlenie po zmroku gwarantują niewielkie oprawy punktowe zamontowane pod szafkami. Nie brakuje miejsca na niezbędny zlewozmywak oraz nowoczesną płytę indukcyjną. Nad nią znajduje się zaś prosty, niezajmujący dużej przestrzeni okap z systemem wentylacyjnym. Na skraju zabudowy kuchennej można ukryć w drewnie lodówkę. Szafki zapewniają dużo miejsca na naczynia, sprzęty, dodatki i produkty spożywcze, przy blacie mogą zaś pracować nad posiłkiem nawet 2-3 osoby jednocześnie.

Ciekawym rozwiązaniem jest narożne zestawienie dwóch okien z ciemnymi skrzydłami, dzięki czemu uzyskuje się znacznie więcej naturalnego światła. Warto zwrócić uwagę także na efekt powiększenia, szczególnie w połączeniu z jasnymi ścianami.

Projekt jest optymalny zarówno dla aneksów kuchennych w większych salonach, jak i pomieszczeń oddzielonych od reszty mieszkania lub domu. Jego prostota i zarazem szlachetna elegancja w połączeniu z najwyższą jakością wykonania gwarantują wiele wspaniałych chwil w miejscu, gdzie smak liczy się najbardziej.

Najnowsze realizacje

wizualizacja dom

Dom, w którym poczujesz się jak u siebie

koncepcji domu

Praktyczny wymiar eleganckiej architektury

koncepcji loftu

Współczesne rozwiązania w dawnym pomieszczeniu