Koncepcja domu – Minimalistyczny dom dla odważnych

Koncepcja domu, którego powierzchnia jest mniejsza od niejednej kawalerki, udowadnia, że we współczesnej architekturze da się znaleźć miejsce na każdy, nawet najśmielszy pomysł, o ile ma praktyczne zastosowanie. Dzięki wizualizacji widać, że największe znaczenie dla ogólnego odbioru projektu ma odpowiednie zagospodarowanie działki, co można zrobić zarówno na peryferyjnych, jak i centralnych osiedlach, przede wszystkim poprzez sięgnięcie po elementy małej architektury i wysokojakościowe meble ogrodowe. Połączenie kamiennych i drewnianych płyt w kontraście do zieleni trawy i roślin doniczkowych daje najlepszy efekt w najcieplejszych miesiącach roku, gdy mieszkańcy domów najchętniej spędzają czas na zewnątrz. Omawiana wizualizacja może stać się szczególną inspiracją dla osób, które kojarzą architekturę jednorodzinną wyłącznie z dużymi budynkami.

To zaskakujące, że można i warto wybudować dom, który składa się wyłącznie z jednego pomieszczenia oraz dobudowanej, niezajmującej dużej przestrzeni łazienki. Odpowiednią ilość światła wewnątrz zapewniają nie tylko okna w nowoczesnych, ciemnych ramach, ale również uchylne okno na lekko skośnym dachu, który efektownie przełamuje bryłę.

Zgodny z najnowszymi trendami efekt daje połączenie białej elewacji z drewnianymi elementami zamykającymi front i boki domu. Dzięki niewielkim wymiarom koszt budowy domu jest relatywnie niewielki, pomimo zastosowania wysokiej jakości materiałów. Oszczędność dostrzega się szczególnie w trakcie mieszkania lub wynajmowania obiektu turystom w sezonie.

Najnowsze realizacje

projekt wnętrza kuchni

Kuchnia pełna drewna w minimalistycznej odsłonie

koncepcja domu

Koncepcja domu – Minimalistyczny dom dla odważnych

wizualizacji 3D

Klasycznie eleganckie mieszkanie we współczesnym wydaniu